Teklif Sepetim

Teklif sepetiniz boş

Bilgi

"Akıllı tahta nedir?" her geçen gün daha fazla insanın cevabını bilmek istediği bir sorudur.

Bir veya daha fazla dizüstü bilgisayara, PC'ye, tablete veya diğer elektronik cihazlara bağlanabilir. 

Bir sınıfta son derece kullanışlıdırlar çünkü öğrencileri meşgul edebilirler, geleneksel bir beyaz tahta, kara tahta veya kağıtlı sunum tahtasının yapamayacağı etkileşimli fırsatlar sağlayabilirler ve ayrıca öğrencilerin İngilizce becerilerinin yanı sıra bilgisayar becerilerini de geliştirebilirler.

Akıllı kartlar ayrıca dokunmatik ekran teknolojisine sahiptir, bu nedenle temel işlevselliğe erişmek için aslında bir bilgisayara ihtiyacınız yoktur.

AKILLI TAHTA İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

 • İlk olarak, üzerine yazabilirsiniz.

  Genellikle tahta ile birlikte verilen özel kalemlere ihtiyacınız olacaktır.
 • Tahtaya yazılan her şey daha sonra başvurmak üzere saklanabilir veya yazdırılabilir.

  Örneğin, sınıfınızla bir beyin fırtınası oturumu veya bir zihin haritası yapıyorsanız ve bunun bir kaydını tutmak istiyorsanız harikadır.
 • Kalemlerle çizmek istemiyorsanız, bir klavye kullanabilir ve Word gibi bir programa yazabilir ve herkesin görmesi için ekranda görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ayrıca her tür kaydedilmiş dokümanı da görüntüleyebilirsiniz. Sınıfınızla

  bir egzersiz yapıyorsanız ve herkesin kontrol aşamasında cevapları görebilmesini istiyorsanız bu harika bir şey.
 • PowerPoint sunularını etkileşimli bir beyaz tahtada çalıştırabilirsiniz.

  Bunlar bazen dilbilgisi veya kelime bilgisi sunumları için harika olabilir ve bunların güzelliği sunumu yaptıktan sonra onu kaydedip tekrar kullanabilmenizdir.
 • İnternet erişiminiz varsa, internet sitelerine erişebilir ve beyaz tahtaya koyabilirsiniz. Bu, öğrencilerin kullanmasını istediğiniz çevrimiçi testler veya oyunlarınız varsa bir EFL sınıfında harikadır.

  Aslında yönetim kuruluna gelip cevaplarını seçebilirler. Bu, onları genellikle sevdikleri yönetim kurulu çalışmasına doğrudan dahil eder. Özellikle gençler bunu yapmaktan hoşlanıyor gibi görünüyor.
 • Doğru yazılımla, öğrencilerin tahtaya gelip seçtikleri cevapları boşluklara sürükleyip bırakabilecekleri boşluk doldurma egzersizleri veya çoktan seçmeli sınavlar gibi kaynaklar da oluşturabilir (veya indirebilirsiniz) .
 • Tabii ki, internet erişimi ile, internetten veya bilgisayarınıza kaydedilmiş video klipleri veya ses dosyalarını da çalıştırabilirsiniz .
 • Son olarak, bilgisayarınız izin veriyorsa, DVD'leri akıllı bir kart üzerinde oynatın.


AKILLI TAHTA NASIL YARDIMCI OLUR?

Başlangıç ​​olarak, akıllı bir tahta derslerinizi daha çeşitli hale getirebilir ve öğrencilere derste daha aktif bir rol verebilir. 

Kaynakları oluşturduktan sonra, bazı görevleri sizin için daha kolay hale getirebilirler.

Doğru kullanıldıklarında öğrencilerinize daha geniş bir kaynak yelpazesi sağlayabilir ve bilgisayar ve internet becerilerini geliştirebilirler.

Doğru ek ekipmanla, internete hızlı bir şekilde erişme fırsatı da sağlarlar. Bu, çevrimiçi İngilizce sözlükler veya resim aramaları gibi şeyler için son derece yararlıdır .

Akıllı Tahta Markaları

#Arçelik Akıllı Tahta
#BenQ Akıllı Tahta
#Blackboard Akıllı Tahta
#Emko Akıllı Tahta
#Hnc Akıllı Tahta
#Myboard Akıllı Tahta
#Promethean Akıllı Tahta
#SMART Board Akıllı Tahta
#StarBoard Akıllı Tahta
#Vestel Akıllı Tahta