Teklif Sepetim

Teklif sepetiniz boş

Kategoriler

Kurumsal

Markalarımız

HepsiProjeksiyon

Bilgiler

Bir ev sinema sistemi için en uygun ekran boyutunu ve oturma mesafelerini bulmak biraz matematik, biraz basit kurallar ve biraz da kişisel zevk gerektirir.

Bunun dışında, çoğu insan yerel sinemalarının orta sırasından biraz daha yakın oturmayı sever ve filmler genellikle 2.35 en boy oranında sunulur, bu da aynı sürükleyici deneyimi yaratmak için biraz daha fazla genişliğe ihtiyaç duymalarını sağlar. Bu nedenle, çevrimiçi resmi olmayan anketlerde, meraklılar ezici bir şekilde, 10 inç ila 12 inç arasında bir görüş mesafesine sahip bir ekran boyutu seçiyorlar. Bazıları daha büyük gider. Bazıları çok daha büyük gider. Bir azınlık küçülmeyi tercih ediyor.

Bunun anlamı, kişisel tercihin devreye girmesi gerektiği ve ev sinema sisteminizde birincil oturma alanınız olarak kabul edeceğiniz koltukları seçmeniz ve ardından size ve ailenize uygun bir ekran boyutu seçmeniz gerektiğidir. Bir uyarı ile..ki buna birazdan geleceğiz.

Aileniz sinemanın merkezine yakın olmaktan hoşlanıyorsa, izleme mesafesinin her bir ayağı için yaklaşık 10 inç diyagonal olan bir ekran boyutu seçin. Bu, 12 fitlik bir görüş mesafesi için yaklaşık 120 inç diyagonaldir. Arka koltuklar 17 fit ve ön 12 fit ise, o zaman 120 inç ile 170 inç arasında çapraz olarak bir uzlaşma arardım. Bu muhtemelen 133 inç ila 150 inç diyagonal olabilir. 

İki oturma sırası olduğunda tek bir mükemmel boyut olmasa da, her zaman daha sürükleyici (daha yakın) ve daha az sürükleyici olacak koltuklar vardır. Bir ev sinema sistemi genellikle her iki oturma sırası için mükemmel boyutta bir ekran elde etmek için çok küçüktür, ancak seçilen boyuttan bağımsız olarak sürükleyici ve kalite olağanüstü olabilir.

Şimdi, ekran boyutu özellikle 150 inç veya daha büyük diyagonal aralıkta büyüdükçe, projektörün ne kadar parlak olduğunu ve parlaklığı artırmaya yardımcı olmak için ekranın ne kadar kazanç sağlaması gerektiğini izlemek önemli olacaktır. Ayrıca, karanlık duvarları, tavanı ve halısı olan karanlık bir tiyatro, genel performansı büyük ölçüde artıracaktır.

Daha önce bahsedilen uyarıya gelince... mümkünse, önce projektörünüzü satın alın ve belirli bir ekran boyutuna karar vermeden önce duvarınızda farklı boyutları deneyin. Ezici bir şekilde, projektörlerde yeni olan veya kurulumları daha zor olan kişiler için önerilen eylem şekli budur - bu, denemek için bir projektörü birkaç günlüğüne ödünç almak anlamına gelse bile. Bir dizüstü bilgisayar veya disk oynatıcı bağlayıp, ekrandan aynı uzaklıkta bir çim sandalyede oturarak ve duvarınızda bazı farklı boyutlarda bir görüntüyle sadece film izleyebilmek, 12 inçlik bir ekran arasındaki farkı anlamanıza yardımcı olabilir. izleme mesafesinin ayak başına diyagonal ve 10 inç diyagonal. Sandalyeyi hareket ettirmenize ve sevdiğiniz şey için çok gerçek bir his elde etmenize olanak tanır.