Teklif Sepetim

Teklif sepetiniz boş

Kategoriler

HepsiProjeksiyon

Kurumsal

Bilgiler

Projeksiyon Cihazı  TV Olarak Nasıl Kullanılır.

En sevdiğiniz programları izleyin ve hatta bir projeksiyonda canlı televizyon izleyin

Bilinmesi gereken

 • Herhangi bir projektörü TV olarak kullanabilirsiniz, ancak ek donanıma ihtiyacınız olabilir.
 • Projektörünüzde yerleşik uygulamalar varsa, onu kutudan çıkar çıkmaz TV olarak kullanabilirsiniz.
 • Projektörünüze bir akış cihazı, kablo kutusu veya TV alıcısı da bağlayabilirsiniz.

Bu makale, herhangi bir projektörün televizyon olarak nasıl kullanılacağını açıklar. Projektörünüzün özelliklerine bağlı olarak, onu TV olarak kullanmak için ek donanıma veya adaptörlere ihtiyacınız olabilir.

Projeksiyon Cihazını TV Olarak Kullanabilir misiniz?

Bir projektör, çoğu işlev için kolayca televizyonun yerini tutabilirken, tamamen değiştirilemezler. En önemli fark, televizyonların kablosuz yayınları almalarını sağlayan yerleşik TV alıcılarına sahip olmasıdır. Bu nedenle video oyunları oynamak, film ve şov akışı yapmak ve diğer etkinlikler için TV yerine kolayca projektör kullanabilseniz de, hayati önem taşıyan televizyon yayını izleme eylemi ek donanım gerektirir.

Projektörü TV olarak kullanma seçenekleriniz şunlardır:
 • Kablo kutusu : Bir kablo kutunuz varsa, onu HDMI aracılığıyla projektörünüze bağlayabilir ve projektörünüzü geleneksel bir TV kullanır gibi kullanabilirsiniz.
 • Akış cihazı : Roku veya Fire Stick gibi bir akış cihazınız varsa, onu HDMI aracılığıyla projektörünüze bağlayabilir ve ardından canlı televizyon akışı yapmanızı sağlayan YouTube TV veya fuboTV gibi bir uygulama kullanarak TV izleyebilirsiniz.
 • Yerel uygulamalar : Bazı projektörler, Android TV gibi platformlar üzerine kuruludur ve uygulamaları yerel olarak çalıştırır. Böyle bir projektörünüz varsa, ayrı bir akış cihazına ihtiyaç duymadan doğrudan projektörde bir televizyon akış uygulamasını çalıştırabilirsiniz.
 • TV alıcısı : Bu cihazlar, televizyonlarda bulunan ancak genellikle projektörlerde bulunmayan eksik işlevleri çoğaltır. Çalışma şekli, tunere bir anten bağlamanız, tuneri projektörünüze bağlamanız ve ardından tıpkı televizyonunuzda olduğu gibi yerel yayın yapan televizyon kanallarını izlemenizdir.

Projeksiyon Cihazı TV Olarak Nasıl Kullanılır

Bir projektörü TV olarak kullanmadan önce, hangi yöntemi kullanacağınızı bulmanız gerekir. Kablo TV aboneliğiniz varsa, zaten ödemesini yaptığınız hizmete erişmenizi sağlayacağı için kablolu yayın en iyi yöntemdir.

Bir akış cihazı seçerseniz, bir tane satın almanız ve ardından bir televizyon akış hizmeti aboneliği için ödeme yapmanız gerekir Projektörünüz yerel uygulamaları destekliyorsa, ödemeniz gereken tek şey seçtiğiniz uygulamaya abone olmaktır. Yerel kanalları izlemek istiyorsanız , en iyi yol bir TV alıcısı ve uygun antendir .

Hangi yöntemi kullanacağınıza karar verdikten sonra projektörünüzü TV olarak kullanmak üzere kurmaya hazırsınız:

 1. Projektörü normalde yaptığınız gibi kurun.

  Ücretsiz bir HDMI girişine ihtiyacınız olacak, bu nedenle projektörünüzde yeterli giriş yoksa Blu-ray oynatıcı veya DVD oynatıcı gibi bir giriş cihazının fişini çekmeniz gerekebilir.

 2. Projektörünüzdeki bir girişe bir HDMI kablosu bağlayın.

 3. HDMI kablosunun diğer ucunu kablo kutunuza, akış cihazınıza veya TV alıcınıza bağlayın.

 4. Projektörünüzü bir ses çubuğuna, hoparlörlere veya ev sinema sistemine bağlayın.

 5. Kablolu yayın kutusu veya TV tuner kullanıyorsanız, cihazın kablo şirketinden programlama bilgilerini alması veya mevcut kanalları araması için bir süre beklemeniz gerekebilir.

 6. Bir akış cihazı veya yerel uygulama kullanıyorsanız, bir televizyon akış uygulaması indirin ve yükleyin.

 7. Projektörünüzü kullanarak TV izlemeye başlamaya hazırsınız.

Her Gün TV İzlemek İçin Projeksiyon Kullanmak Tamam mı?

Yukarıda belirtilen yöntemlerden herhangi birini kullanarak projektörünüzü televizyon olarak kullanmak tamamen güvenlidir. Bu ev sineması deneyimini elde etmek için projektörünüzü satın almış olabilirsiniz, ancak bunun, haberleri izlemekten en sevdiğiniz sitcomları izlemeye kadar, günlük televizyon izleme için de işe yaradığını göreceksiniz.

Günlük TV izleme için projektör kullanmanın tek olası sorunu, televizyonla projektörde izlenen filmlerden farklı etkileşim kurma eğiliminde olmamızdır. Örneğin, birçok insan arka plan gürültüsü için televizyonunu açar ve hatta bazıları tüm gün açık bırakır.

Projektörünüz nispeten kısa ömürlü bir ampul kullanıyorsa, projektörü TV olarak kullanırken bunu hesaba katmanız gerekir. Örneğin, her gün uzun süre açık bırakırsanız, 2.000 saatlik projektör ampulünü bir yıldan kısa sürede çabucak yakabilirsiniz.

Projektörünüzün on binlerce saat kullanım için derecelendirilmiş uzun ömürlü bir LED lambası varsa, ampulü her yıl değiştirme endişesi duymadan diğer televizyonlarda yaptığınız gibi kullanmak çok daha kolaydır. Yine de aktif olarak kullanmadığınız projektörleri kapatmanızı öneririz.