Teklif Sepetim

Teklif sepetiniz boş

Bilgi

Digital Signage

Digital Signage tanımını bilmeseniz bile, muhtemelen bu popüler platform hakkında düşündüğünüzden daha fazlasını biliyorsunuzdur.

Dijital göstergeler her tarafımızda Benzin pompasındaki videolardan ve bekleme alanındaki programlardan havaalanındaki check-in kiosklarına ve otellerdeki haritalara, dijital görüntüler her şekil ve büyüklükteki işletmeleri müşterileri eğlendirir ve bilgilendirir.

Ancak, “Dijital Signage nedir?” Diye merak ediyorsanız, işte bu güçlü iletişim yönteminin her bir öğesini açıklamak için bir rehber.  

Digital Signage Neye benziyor?

Dijital görüntü tanımlamanın bu en basit yolu, müşterilere bilgi iletmek için kullanılan bir görüntüleme aracıdır. Ama bundan çok daha fazlası.

Dijital görüntüler, bir işletmedeki tüm müşteri temas noktalarında kullanılabilir ve uygulamaları neredeyse sonsuzdur. Öncelikli olarak aşağıdaki şekillerde çalıştırırlarsa da, bir işletme benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dijital tabelalarını değiştirebilir . 

Video Görüntü Ekranları:

En yaygın dijital görüntüler, bilgileri özel metinler, videolar, animasyonlar ve grafiklerle gösteren video ekranlarıdır.

 

İnteraktif Dijital Görüntüler:

İnteraktif Dijital Signage sayesinde müşteriler sadece ekranı izlemiyor, onunla ilgileniyorlar. görüntü müşteri temas noktası görevi görür ve ziyaretçilerin seçenekleri seçmelerine, bilgileri girmelerine ve içeriği kontrol etmelerine izin verir.

 

Yönlendirme Tahtaları :

Statik haritalar kişiselleştirme veya gerçek zamanlı güncellemeler sunmazken, dijital yön bulma panoları ziyaretçiler için özel talimatlar  sağlar ve işletme sahiplerine istedikleri zaman bilgileri gözden geçirme ve değiştirme olanağı sunar.

 

Dijital Menü Tahtaları :

Restoranların menülerini düzenli olarak değiştirmesi ve gözden geçirmesi nadir değildir. İle dijital menü panoları , restoran sahipleri hızla müşterilerine yiyecek cazip görseller gösteren tüm ederken, onların menülere değişiklik yapabilirsiniz.

 

 

Dijital ekranların esnekliği, bu unsurları karıştırmayı ve işletmeler ve müşteriler için özel bir deneyim oluşturmayı kolaylaştırır.

Dijital ekranları Nereye Yerleştirebilirsiniz?

Dijital Signage  bir işletmedeki tüm olası müşteri temas noktalarında görünebilir. Bu temas noktaları her işletmeye göre değişecektir, ancak genellikle aşağıdaki yerleri içerir.

  • Bekleme Odalarında
  • Muayene Odalarında
  • Bina Girişinde
  • Ürün Teşhir Çevresi
  • Servis Sayaçlarına Yakın
  • Check-Out Hatlarına Yakın
  • Yemek Alanlarında

İşletmenizde Dijital Signage kullanabileceğiniz yerleri tanımlarken, müşterilerinizin zaman harcadığı tüm yerleri göz önünde bulundurun. Dijital bilgileri bu noktalardaki deneyimlerini geliştirmek için nasıl kullanabileceğinizi düşünün.

Dijital Tabelaların Faydaları Nelerdir?

Dijital görüntülemenin faydaları da çeşitlidir. Tabela kullanma şeklinize bağlı olarak, aşağıdaki avantajlardan bir veya daha fazlasını yaşayabilirsiniz.

Azalan Algılanan Bekleme Süresi : Müşteri veya müşteri bekleme alanlarına tabela yerleştirildiğinde, algılanan bekleme süresini azaltan bir eğlence sunar.

Müşteriler ve Çalışanlarla Geliştirilmiş İletişim : İnsanlar görseller aracılığıyla sağlanan bilgileri yalnızca metin yoluyla iletilen bilgiden daha iyi emer ve hatırlar. Önemli bilgileri sağlamak için dijital medya yöntemlerini kullanmak, hem müşterilerin hem de çalışanların mesajları daha uzun süre hatırlamasına yardımcı olur.

Artan Gelir : Promosyonları ve spesiyalleri paylaşmak, ürün ve hizmetleri vurgulamak ve rekabet etmeyen işletmelere yönelik reklamlar göstermek için fazladan tabela alanı kullanmak, dijital tabelaların bir işletmedeki gelirini artırabilmesinin tüm yollarıdır.

Kolay Görüntü Değişiklikleri ve Revizyonları : Hizmet tekliflerini düzenli olarak değiştiren veya menü öğelerini güncelleyen işletmeler için dijital iş görüntü, bilgileri hemen güncellemenin ekonomik ve basit bir yolunu sunar. Bu sürekli yeni götüntüler sipariş maliyetini düşürür.

Profesyonel, Modern Görünüm : İşletmelerin rakiplerine ayak uydurmak veya onların yerini almak için sürekli olarak gelişmeleri gerekir. Bir işletmedeki dijital tabela sayesinde, modern bir adım öne geçtiniz ve müşterilere en son teknolojiye ayak uydurmayı ve onlara hizmet edecek en iyi araçları sağlamayı önemsediğinizi gösterdiniz.

Dijital bir görüntüden en iyi şekilde yararlanmak için, hedeflerinizi göz önünde bulundurun (satışları artırın, daha yüksek müşteri memnuniyeti sağlayın vb.), Ardından dijital görüntülemenin bu hedeflere ulaşmak için nasıl kullanılabileceğini belirleyin.

Dijital Tabela Unsurları Nelerdir?

Dijital bir görüntü oluşturmak için gereken unsurlar üç kategoriye ayrılabilir.

  1. Donanım: Bu, dijital bir tanıtım görüntülemek ve oynamak için gereken fiziksel malzemeleri içerir. Yüksek tanımlı ekranlar, montaj malzemeleri, medya oynatıcılar ve kablolama ve internet erişimi içerir.
  1. İçerik ve Yaratıcı : Ekranda gösterilecek içeriği içerir. Komut dosyalarından, video ve ses kliplerinden, grafik tasarımdan, animasyondan ve kopyadan oluşur.
  1. Üçüncü Taraf ve / veya Bonus Öğeleri: Bu, üçüncü taraflardan gelebilecek içeriği içerir. İşletmenin içerik ekibi tarafından mutlaka oluşturulmaz. Özel etiketli TV kanalları, özel seçilmiş programlama, özel içerik kaplamaları, sosyal medya yayınları, hava durumu yayınları ve haber yayınlarını içerir.

Tüm donanım dijital kayıt ve çalıştırma için gerekli olmakla birlikte, her bir işletmenin kendine özgü ihtiyaçları için görüntüleri özelleştirmek için farklı içerik ve yaratıcı öğeler kullanılabilir.

Ne Tür İşler Dijital Tabela Kullanabilir?

Tüm endüstrilerdeki hem büyük hem de küçük işletmeler dijital görüntüler kullanmaktan yararlanabilir, ancak en çok Digital Signage gördüğümüz endüstriler şunları içerir:

 

Bazı endüstriler dijital tabelaları diğerlerinden daha fazla benimsemiş olsalar da, bu medya için diğer endüstrilerde bir yer olmadığı anlamına gelmez. Aslında tam tersi.

Bu teknolojiyi benimsemekte yavaş olan endüstrilerdeki işletmeler için, erken bir evlat edinme ve bu faydalı iletişim yöntemini benimseyen ilk kişilerden biri olma fırsatı vardır.

Size uygun çözümlerimiz için satış departmanı ile irtibat kurunuz.