Teklif Listem

Teklif listenizde ürün bulunmamaktadır.

Bilgi

Projeksiyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Bir sınıf, toplantı odası veya ev sineması için yeni bir projeksiyon satın almak istiyorsanız, ekranda yansıttığınız görüntü kitleniz üzerinde büyük bir etki bırakmalıdır. projeksiyon ları araştırmak, birçok kısaltma ve teknolojik terimle kafa karıştırıcı olabilir. projeksiyon alırken nelere dikkat etmeliyiz kılavuzumuzu, bir projeksiyon seçerken özellikler ve diğer önemli hususlarla ilgili sık sorulan soruların yanıtlanmasına yardımcı olacaktır.

KONTRAST ORANI

Kontrast oranı, ekranda sayı ile ifade edilen aydınlık ve karanlık arasındaki farktır. Ekrandaki en parlak beyazı ve en koyu siyahı alıp parlaklığı karşılaştırırsanız, kontrast oranını elde edersiniz. Örneğin, 1000: 1 kontrast oranı, en parlak beyazın en koyu siyahtan 1000 kat daha parlak olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle, yüksek kontrast oranı, yansıtılan görüntünün inanılmaz derecede kristal berraklığında bir ayrıntıya sahip olacağı anlamına gelir. Kontrast özellikle, ortam ışığının beyazlar ve siyahlar arasında yeterince önemli bir fark yoksa zengin sinematik içeriği görmenin zor olabileceğini kanıtladığı ev sineması için önemlidir.

ÇÖZÜNÜRLÜK

Çözünürlük, görüntüyü görüntülemek için kullanılan nokta veya piksel sayısıdır. Daha yüksek çözünürlükler, görüntüyü oluşturmak için daha net, daha net bir görüntü sağlayan daha fazla pikselin kullanıldığı anlamına gelir. Yüksek çözünürlük, ayrıntılı tablolar ve grafikler, metin ve yüksek tanımlı video yansıtmak için önemlidir. Çözünürlük, 1920 x 1200 gibi bir sayı kombinasyonu ile gösterilir. Bu, ekranda yatay olarak 1920 nokta dikey olarak 1200 nokta nokta olduğunu ve ekranda görülen görüntüyü oluşturan 2.304.000 toplam noktaya eşit olduğunu gösterir.

İş Projeksiyonları:

SVGA (800x600 piksel, 4: 3 en / boy oranı ): SVGA projesiyonlar, daha düşük maliyetli ve basit veri, grafik ve video klip yansıtmaya uygun düşük çözünürlüklü projeksiyon cihazlarıdır.

XGA (1024x768 piksel, 4: 3 en boy oranı): XGA yaygın olarak kullanılmaktadır. Çoğu bilgisayar kendi çözünürlükleri olarak XGA kullanır, bu nedenle bilgisayarları XGA projeksiyon cihazları ile eşleştirmek yaygındır.

WXGA (1280x800 piksel, 16:10 en boy oranı): WXGA, XGA'nın geniş ekran sürümüdür - aynı dikey çözünürlük sunar, ancak% 20 daha fazla yatay çözünürlük sağlar. Bu, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefon için ortak bir çözünürlük haline geldi.

WUXGA (1920x1200 piksel, 16:10 en boy oranı):WUXGA, üst düzey dizüstü bilgisayarlar ve iş bilgisayarları için standart haline geliyor. Ayrıca WUXGA, parlak, yüksek çözünürlüklü içerik gerektiren profesyonel projeksiyon cihazları büyük mekanlar için kullanılır.

Ev Sineması Projeksiyonları:

720p (1280x720 piksel, 16: 9 en boy oranı): Bu biçim en ekonomik film projeksiyon'u için kullanılır. 720p HDTV standardına uygundur.

1080p (1920x1080 piksel, 16: 9 en boy oranı): Bu artık ev sinema sistemi için standart biçimdir. 1080i / 1080p HDTV yayını ve Blu-ray formatlarıyla eşleşir.

PROJEKSİYON CİHAZINIZI BELİRLERKEN ÖNEMLİ TEKNOLOJİ ÖZELLİKLERİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN:

KULLANIM KOLAYLIĞI

Sorunsuz projeksiyon cihazı  için, hızlı kurulum sağlayan bazı özellikleri aramak istersiniz - böylece hemen projeksiyon yapabilirsiniz. Bunlar:

 • HDMI - yüksek tanımlı cihazlara anında ve kolay dijital bağlantı sağlar ve aynı kablo üzerinden dijital ses sağlar
 • Kablosuz özelliği - içeriğin kablosuz olarak yansıtılmasına olanak tanır ve pek çok cihazda kullanılabilir
 • Dikey ve yatay görüntü düzeltmesi - Ekranda eğik bir görüntüyü çabucak hizalamanızı sağlar;
 • Anında açma / kapama - bir projektörün ısınmasını veya soğumasını beklemek gerekmez

Bu özellikler hakkında daha fazla bilgi aşağıdaki Bağlantılar, Kablosuz ve Kablolu Projeksiyon ve Görüntü Konumu ve Hizalama bölümlerinde görülebilir.

PROJEKSİYON TEKNOLOJİLERİ

Tüm projeksiyon cihazlarının çoğunda kullanılan iki teknoloji vardır: 1 çipli DLP ve 3 çipli 3LCD.

Tüm projeksiyon lar, 3 çip 3LCD teknolojisini kullanır, çünkü parlak, gerçeğe yakın görüntüler sunan güç tasarruflu projeksiyon sunarlar. 3LCD projektörler yüksek renk parlaklığına ve yüksek beyaz parlaklığa sahiptir. 1 çipli DLP teknolojisi, 3LCD teknolojisinden daha düşük bir renk ışık çıkışı üreten renkleri işlemek için dönen bir renk tekerleği kullanır. 3LCD motorlarda renk tekerleği yoktur ve bu nedenle beyaz ve renk parlaklığı arasında denge yoktur.

KABLOSUZ VE KABLOLU PROJEKSİYON

Bilgisayarınızdan, kablo kullanmanıza gerek kalmadan içeriği yansıtmanın çeşitli yolları vardır:

  • Bir Kablosuz- seçin ETKİN projektörü. Bu, projektörün dahili kablosuz LAN (802.11 b / g / n) ile geldiği anlamına gelir. Birlikte verilen LAN modülünü projektöre taktığınızda, kablosuz olarak yansıtılır.
  • Kablosuz İSTEĞE BAĞLI bir projektör seçin ve kablosuz işlevini etkinleştirmek için gereken kablosuz LAN modülünü satın alın. Satın alınan LAN modülünü projektöre takın, kablosuz olarak yansıtacaktır.

Projektörünüz kablosuz olarak yansıtacak şekilde yapılandırıldıktan sonra, içeriğinizi kablosuz olarak yansıtmaya başlamak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:

 

 • Bu bilgisayardan ağ özellikli herhangi bir projektöre kablosuz olarak içerik yansıtmak için ücretsiz EasyMP yazılımını bir bilgisayara yükleyin.
 • Yazılım yüklemeye gerek kalmadan bir ağ ile hızlı ve kolay eşleştirme için Hızlı Kablosuz Bağlantı USB Anahtarını (ayrıca satın alınır) kullanın. Kolay ve anında kablosuz eşleştirme için USB anahtarını kablosuz özellikli projektöre ve sonra bilgisayara takın.
 • Bir akıllı cihazdan büyük ekrana içerik yansıtmak için iOS ve Android için ücretsiz iProjection Uygulamasını kullanın. Uygulamayı uyumlu akıllı cihazınıza kurmanız ve cihazı kablosuz özellikli projektöre bağlamanız yeterlidir.

BAĞLANTILAR

USB, VGA, Komponent, HDMI ve Ekran Bağlantı Noktası gibi birçok projektör bağlantısı vardır. Pek çok bağlantı türü bir adaptör kullanılarak çapraz veya geriye doğru uyumludur.

USB Tak ve Çalıştır

USB Tak ve Kullan teknolojisi, görüntüleri yalnızca bir USB bağlantısı kullanarak saniyeler içinde yansıtır ve geçiş yapmak için büyük VGA kablolarını ve bilgisayar işlev tuşlarını ortadan kaldırır.

Bilgisayarsız slayt gösterileri

Bilgisayarsız slayt gösterileri, USB başparmak sürücüyü veya dijital kamerayı doğrudan projektöre takarak bilgisayar olmadan slayt ve fotoğraf yansıtmanıza olanak tanır. JPG, BMP, GIF ve PNG dosya formatlarıyla uyumlu, kendi sürücünüzü USB bağlantı noktasına takın ve resimlerinizi görüntülemeye veya bir slayt gösterisi oluşturmaya hazırsınız.

USB

Cihazlar çalışırken Evrensel Seri Veri Yolu (USB) takılabilir veya çıkarılabilir (çalışırken değiştirme). USB aygıtları kendi kendini tanımlamaktadır ve USB Tak ve Kullan uyumludur, bu da USB aygıtlarının kurulumu ve yapılandırmasının nispeten kolay olması gerektiği anlamına gelir.

HDMI

HDMI dijital bağlantı, en yeni dizüstü bilgisayarlar, Blu-ray ve diğer medya oynatıcılarla uyumludur ve tek bir kabloyla yüksek tanımlı video ve ses yansıtmanıza olanak tanır.

DisplayPort

Display Port bağlantısı, küçük bir bağlantı üzerinden kolayca ses ve video aktarmanızı sağlayan basit, yüksek bant genişliğine sahip bir arabirimdir. Bilgisayarlar, monitörler ve televizyonlardan kameralara, DVD oynatıcılara ve daha fazlasına kadar çoğu cihazda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Display Port eski teknolojiyle de çalışır; ve adaptörlerle VGA, DVI ve HDMI ile geriye dönük uyumluluk da olabilir.

Etkileşimli projektörleri bir tablo veya hemen hemen her duvarı etkileşimli hale getirir. Projektör ve kalem kombinasyonu, ayrı bir interaktif beyaz tahtanın kısıtlaması veya masrafı olmadan tek bir pakette etkileşimli işlevsellik sağlar. Etkileşimli projektörler, parlama veya gölge olmadan projeksiyon yapmanızı sağlayan kısa atış veya ultra kısa atış mesafelerine sahiptir. Etkileşimli işlevler, çeşitli kaynaklardan içerik görüntülemenize ve açıklama eklemenize ve gezinmek, tıklamak ve çizmek için etkileşimli kalemler kullanarak büyük veya küçük etkileşimli alanlar oluşturmanıza olanak tanır.

YANSITMA MESAFESİ VE KONUMLANDIRMA

Projektör konumu ve görüntünün boyutu odanızın yapılandırmasına bağlı olacaktır. Bu nedenle, size yerleştirme esnekliği sağlayacak yansıtma mesafesini ve projektör özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bir projektörün atış mesafesi, projektör ile ekrandaki görüntü arasındaki mesafedir (yani görüntünün "atıldığı mesafedir).

Birkaç yaygın atış mesafesi:

Uzun Mesafeli: Çok büyük görüntüler sağlayan bu tür atışlar genellikle büyük bir odada tavanın ortasına monte edilen projektörlerden gelir.

Kısa Mesafeli: Gölgeleri ve göz parlamasını azaltırken büyük görüntüler sağlayan bu tür atışlar genellikle duvara veya duvara yakın tavana monte edilen projektörlerden - görüntünün yansıtılacağı yere yakın olan her yerde görülür. Kısa mesafeli projeksiyon genellikle projektörden ekrana 3 ila 8 feet mesafeyi ifade eder.

Ultra Kısa Mesafeli: Gölgeleri ve göz parlamasını neredeyse ortadan kaldırır, bu tür atışlar duvara monte edilen projektörlerden, duvara yakın tavandan veya aşağıya doğru uzanan bir masadan görülür. Ultra kısa mesafeli projeksiyon, projektörden ekrana 0 ila 4 feet arası bir mesafeyi ifade eder.

GÖRÜNTÜ KONUMU VE AYARI

Görüntü hizalamasını basit bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan bir projektör, projektörünüzü zahmetsizce kullanır.

Manuel ayarlama yalnızca birkaç adım gerektirir. Projektör üzerinde fiziksel bir ayar düğmesi veya kaydırıcı bulunması, ayarlarınızı değiştirmek için menüye gitmenizi engeller. Otomatik ayarlama, herhangi bir kullanıcı kontrolüne gerek kalmadan anında hizalamaya olanak tanıyan daha büyük bir avantajdır. Çoğu projektör bir dereceye kadar ayarlanabilirliğe sahiptir, ancak bazıları diğerlerinden daha ileridir. Yansıtılan görüntünüzü yerleştirmenin bazı yöntemleri şunlardır:

Yatay ve Dikey Kilittaşı Düzeltme

Bir projektör doğrudan ekranın önünde ortalanmadığında ancak ona doğru eğildiğinde veya açılı olduğunda, ortaya çıkan görüntü trapez şeklinde bir şekle çarpılacaktır. Ancak, görüntü biçimlendirme düzeltmesi bunu düzeltir, böylece resim mükemmel şekilde dikdörtgen olur. Bu manuel veya otomatik olarak yapılabilir.

Otomatik trapezoid düzeltme ile, projektör bir düğmeye dokunarak bozuk görüntüyü otomatik olarak algılar ve düzeltir. Dikey bir ekran yerleşimi düzeltmesi görüntünün üstündeki veya altındaki bozulmayı, yatay bir ekran yerleşimi düzeltmesi de sol veya sağ taraftaki bozulmayı hizalar.

Lens Kaydırma

Mercek kaydırma, tek tip netleme ile mükemmel, düz kenarlı görüntü sağlamak için merceğin projektör içinde dikey ve / veya yatay hareket etmesini sağlar. Bu, çözünürlük kaybı olmadan projektör için daha esnek kurulum ve yerleştirme seçeneklerine izin verir. Dikey mercek kaydırma, projektörün görüntüyü yukarı ve aşağı hareket ettirmesini sağlar ve yatay mercek kaydırma, merceğin yan yana hareket etmesini sağlar.

Ekran yerleşimi düzeltmesi gibi, lens kaydırma da görüntünün bozulmasını düzeltir. Bununla birlikte, lens kaydırmanın görüntünün kalitesinde bir kaybı yoktur, çünkü düzeltme için görüntünün kendisinin değiştirilmesinden ziyade lensin ayarlamayı dikkate alan fiziksel bir hareketi vardır.

Ekrana Sığdır

Ekrana Sığdırma, tek bir düğmeye dokunarak doğru ekran boyutunu, ekran yerleşimini ve odağı sezgisel olarak ayarlayan otomatik algılama özelliğine sahip hızlı kurulum işlevidir. Ekrana Sığdır, görüntülerin şeklini ve konumunu ekrana tam olarak sığacak şekilde otomatik olarak düzeltmek için projektörün önünde bulunan bir sensör kullanır.

Yakınlaştırma

Optik yakınlaştırma lensin bir işlevidir ve görüntüyü bozulma veya görüntü kalitesi kaybı olmadan optik olarak artırmanıza izin verirken, optik yakınlaştırmayı simüle eden dijital yakınlaştırma, görüntünün bir bölümünü büyütmenize olanak tanıyan projektörün bir işlevidir.

Opsiyonel Lensler

Bazı projektörlerde değiştirilebilir lensler bulunur. bir projektör isteğe bağlı lenslere izin veriyorsa, projektörü ekrana göre nereye yerleştirebileceğiniz konusunda daha fazla esnekliğe sahip olursunuz. Objektif seçenekleri, kullanıcıların çevreleri için en uygun motorlu objektifi seçmelerine olanak tanır ve hızlı serbest bırakma kolu kolay objektif değişimine olanak tanır. İsteğe bağlı lensleri kullanarak, projektörler yakın ve uzak projeksiyon mesafelerini idare edebilir.

Bir Ağ Üzerinden Projeksiyon

İçerik, toplantılar, sunumlar ve dijital tabela uygulamaları için bir bilgisayardan ağ üzerinden bir projektöre iletilebilir. Easy MP Network Projector yazılımını kullanarak şunları yapabilirsiniz:

 • Bir bilgisayardan birden fazla projektöre tek bir görüntü veya birden fazla, farklı görüntü gönderme
 • Projektörü kablo değiştirmeden diğer sunucularla paylaşın
 • Bir projektöre en fazla on altı bilgisayar bağlayın

PROFESYONEL PROJEKSİYONUN GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİ

 • 3D Çözümleri
 • Bölünmüş ekran
 • DICOM
 • DCDi
 • 360 Derece Projeksiyon

Bölünmüş ekran

Ortak toplantılar, sınıflar ve video konferans için mükemmel olan bölünmüş ekran, iki ila dört görüntüden oluşan birden fazla formattaki içeriği aynı anda tek bir ekranda görüntülemenizi sağlar.

DICOM

Tıpta Dijital Görüntüleme ve İletişim (DICOM), X-ışınları gibi gelişmiş tıbbi görüntüler için mükemmel ve doğru ton üretimi sağlar.

Kenar Karıştırma

Çakışmaların meydana geldiği yerlerde parlak noktalar olmadan görüntüleri üst üste çıkarmak için birden fazla projektör kullanın. Bu özelliğe sahip projektörler sanat galerileri, dijital tabelalar, video duvarları, komuta merkezleri ve sahneler için idealdir.

DCDi

DCDi (Yönlü Korelasyon Deinterlacing), video içeriğinin titreşimini gidererek, dekompresyondan kaynaklanan gürültüyü azaltarak ve netliği artırarak film üretimini geliştiren bir video yonga setidir.

360 Derece Projeksiyon

360 derece projeksiyon ile, projektörü 360 derecelik bir yarıçap içindeki herhangi bir konumdan kurarak, her açıdan yansıtabilirsiniz.

Güvenilirlik ve projektörünüzü çalıştırma maliyeti bir ana faktöre bağlıdır: lamba bakımı.

Filtreler lamba bakımının önemli bir parçasıdır. Projektörünüzün lambasını ve motorunu toz birikmesine karşı korur, güvenilir bir şekilde çalışmaya devam eder ve bakımı kolaylaştırır. Bazı projektörler "filtresiz" olduğunu iddia ediyor. Bu projektörlerin değiştirecek filtreleri olmamasına rağmen, lambayı toz ve nem gibi dış çevre elemanlarından korumak için bir yöntem de yoktur, bu da lambanın ömrünü büyük ölçüde etkiler. Uzun lamba ömrüne sahip bir projektör arayın - en az 3.000 saat tercih edilir ve yaklaşık 5.000 saat tipiktir.