Panasonic PT-RQ25K, kiralama, sahne sanatları ve sabit büyük mekan kurulumlarında devrim yaratan, dünyanın en hafif ve kompakt 20.000 lümen 3-Chip DLP™ projektörüdür. Bir önceki nesle göre %40 daha küçük ve %35 daha hafif olan bu güç merkezi, lojistik ve kurulum süreçlerini inanılmaz derecede kolaylaştırır. Orijinal 2 eksenli Quad Pixel Drive teknolojisi, 3-Chip DLP™ teknolojisinin renk gücüyle birleşerek izleyicileri içine çeken, ızgara yapısından arındırılmış pürüzsüz 4K görüntüler üretir.
Cihazın hermetik olarak sızdırmaz hale getirilmiş optik bloğu ve sıvı soğutma sistemi, en zorlu dış mekan veya tozlu iç mekan etkinliklerinde dahi 20.000 saat boyunca bakım gerektirmeyen bir performans sağlar. Güvenliği odağına alan PT-RQ25K, Çoklu Lazer Sürücü Motoru sayesinde bir diyot arızalansa bile parlaklığı korur; Yedek Giriş özelliği ise ana sinyal kesildiğinde milisaniyeler içinde ikincil kaynağa geçerek sunumun kesilmesini engeller. Modern bağlantı ihtiyaçları için Intel® SDM yuvası ve hızlı yapılandırma için NFC desteği ile donatılan bu seri, profesyonel projeksiyonun yeni standartlarını belirler.
Teknik Özellikler| Işık Gücü (Parlaklık) | 20.000 Lümen |
| Çözünürlük | 3840 x 2160 (4K UHD) |
| Görüntü Teknolojisi | 3-Chip DLP™ Lazer |
| Kontrast Oranı | 20.000:1 (Dinamik Kontrast) |
| Işık Kaynağı Ömrü | 20.000 Saat (Bakım Gerektirmez) |
| Boyutlar | 550 x 220 x 570 mm |
| Ağırlık | Yaklaşık 35 kg (Sınıfının en hafifi) |
| Bağlantı Yuvası | Intel® SDM Uyumlu Expansion Slot |
| Soğutma Sistemi | Hermetik Sızdırmaz Sıvı Soğutma |
| Özel Özellikler | Quad Pixel Drive, NFC Kurulum, Backup Input, Failover Laser |
Cihaz, eski nesil 20.000 lümen modellerine göre %40 daha küçük olduğu için taşıma maliyetlerini düşürür ve daha az personelle çok daha hızlı kurulum yapılmasına olanak tanır.
Panasonic'in 2 eksenli piksel dörde katlama sistemidir. 4K çözünürlükte, pikseller arasındaki boşlukları kapatarak pürüzsüz ve film kalitesinde bir görüntü oluşturur.
3-Chip DLP, her ana renk (RGB) için ayrı bir çip kullanır. Bu, renklerin çok daha canlı, parlak ve renk tekerleği hatası (rainbow effect) olmadan yansıtılmasını sağlar.
Optik ünite dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Bu sayede hava filtresine gerek duyulmaz ve tozlu ortamlarda dahi 20.000 saat boyunca parlaklık kaybı yaşanmaz.
Ana video sinyali kesilirse, projektör otomatik olarak (genellikle fark edilmeyecek kadar kısa bir sürede) yedek sinyal girişine geçer ve gösterinin kesintisiz devam etmesini sağlar.
Projektöre elektrik vermeden bile telefonunuzdaki uygulama üzerinden IP adresi gibi ağ ayarlarını tanımlayabilir ve toplu kurulumlarda büyük zaman kazanabilirsiniz.
Yeterli renk derinliği olmayan içeriklerde görülen rahatsız edici renk bantlarını (banding) dijital olarak pürüzsüzleştirir.
İhtiyaca göre üçüncü taraf SDI, HDMI veya özel bağlantı kartları takmanıza imkan tanıyarak cihazı gelecekteki teknolojilere karşı güncel tutar.
Çoklu Lazer Sürücü Motoru (Multi-Laser Drive Engine) sayesinde bir diyot arızalansa bile diğerleri çalışmaya devam eder ve görüntüde fark edilmeyecek kadar az bir parlaklık kaybıyla yayın sürer.
Geliştirilmiş nokta tabanlı siyah seviyesi ayarı ve Geo Pro yazılımı ile kavisli yüzeylerde dikişsiz ve piksel hassasiyetinde görüntü birleştirme yapılabilir.